24 kwietnia 2014

5 SKUTECZNYCH sposobów na płaski brzuch

płaski brzuch
Płaski brzuch, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, postrzegany jest jako jeden z głównych atrybutów zadbanego, atrakcyjnego ciała. 

Jednocześnie jest właśnie tym elementem naszej sylwetki, który zazwyczaj sprawia nam najwięcej problemów. Jakie proste zasady warto wprowadzić w życie, aby skutecznie wspomóc się w walce o wymarzone wcięcie w talii?

1. Staraj się jadać niewielkie posiłki co 3 godziny – zostaną szybciej i lepiej strawione niż tradycyjnie obfite śniadanie, obiad i kolacja. Dzięki takiemu systemowi twój metabolizm nabierze tempa, a organizm nie będzie czuł potrzeby odkładania zapasów tłuszczu, co w widoczny sposób wpłynie na wygląd sylwetki. 
woda z cytryną

2. Każdy poranek zaczynaj od szklanki letniej wody z cytryną lub octem jabłkowym – witamina C wzmacnia układ odpornościowy, korzystnie wpływa na trawienie oraz zawiera przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki. 

3. Zwiększ ilość błonnika w diecie – przyspieszy on trawienie pokarmu w jelitach, będzie przeciwdziałał uczuciu głodu (pęcznieje w żołądku) oraz ustabilizuje poziom cukru we krwi, co z kolei ułatwi spalanie tłuszczu z okolic brzucha. Błonnik wprowadzisz do diety spożywając warzywa, owoce, produkty zbożowe (kasze, otręby, pieczywo pełnoziarniste) oraz nasiona roślin strączkowych.

4. Nie rezygnuj ze śniadania – ponieważ nieprzypadkowo jest ono nazywane najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Odpowiednio dobrane pomaga nam aktywować metabolizm już we wczesnych godzinach porannych, dzięki czemu organizm nie czuje się zmuszony do odkładania pokarmu „na cięższe czasy” pod postacią tłuszczu.

5. Wyprostuj się – ponieważ kiedy to robisz, odruchowo wciągasz brzuch, jednocześnie wzmacniając jego mięśnie i modelując talię.

zielona herbata

Do listy warto dodać również picie zielonej herbaty, ponieważ wspomaga wydzielanie soków trawiennych, tym samym przyspieszając metabolizm. No i jest pyszna, a to też jej niewątpliwa zaleta ;)

Stosowanie się do tych pięciu prostych zasad na pewno nie sprawi, że z dnia na dzień zrzucimy zbędne kilogramy, ale już po krótkim czasie na pewno zauważymy, że komfort codziennego funkcjonowania ulegnie poprawie, a my same będziemy czuć się lżej i zdrowiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. Jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz się ze mną skontaktować, pisz bezpośrednio na adres tytezmozesz7@gmail.com. Odpowiem na każdą wiadomość :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...